«Нічні» сонячні панелі від китайських вчених

0
336


1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів6 балів7 балів8 балів9 балів10 балів ( Ще ніхто не проголосував!)

Популярність сонячних панелей на даному етапі розвитку альтернативної енергетики в цілому світі важко переоцінити. Єдиною проблемою експлуатації подібних установок є те, що за хмарної погоди вони показують низьку продуктивність, а вночі – практично нульову.

Група вчених з Китаю сколихнула світову наукову спільноту звісткою про те, що нещодавно ними було винайдено сонячні панелі, які генерують енергію навіть вночі.

В це складно повірити, але науковці домоглися того, що їх винахід на 25 % ефективніший у виробництві електрики ніж традиційні сонячні панелі.

Принцип дії інноваційних установок доволі простий: завдяки спеціальному покриттю-люмінофору поверхня панелі підсвічується в похмуру погоду та в нічний час, забезпечуючи додатковий період генерації енергії.

Професор Тан Цюньвей стверджує, що продуктивність панелей нового зразка в сонячний день не сильно відрізняється від звичайних. Але впродовж дня енергія, що не була використана фотоелементами, накопичується люмінофором та генерується в темний час дня. Накопичена таким чином енергія виділяється у вигляді видимих променів одного кольору. Таке випромінювання поглинається абсорбентом та передається у формі електроенергії.

«Нічні» сонячні панелі здатні генерувати енергію протягом всієї доби, чим значно підвищують коефіцієнт корисної дії. В режимі переробки випромінювання від люмінофора панелі можуть знаходитись протягом декількох годин.

Здобуток науковців з Китаю здатен вирішити проблему зниженої продуктивності сонячних установок в регіонах, де кліматичні умови передбачають хмарну погоду надто часто.

До того ж, підвищення ефективності сприятиме значному скороченню строків окупності панелей.

Наразі інноваційні сонячні панелі проходять стадію тестування та показують перші разючі результати своєї роботи. Вчені сподіваються, що підтримка проекту з боку інвесторів допоможе впровадити їх винахід в багатьох сферах промисловості та допоможе жителям віддалених районів забезпечити свої енергетичні потреби за прийнятну ціну.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Увійти за допомогою: 
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.