Сонячні батареї працюватимуть і в дощову погоду

0
325


1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів6 балів7 балів8 балів9 балів10 балів (1 голос(-ів), середній бал: 10.00 з 10)

Всім відомо, що в похмуру погоду або дощову сонячні елементи працюють не ефективно. У зв’язку з цим створюються технології, які дозволять виправити дану проблему.

Уже можна помітити, що особливою популярністю користується саме сонячна енергетика. Завдяки розробкам вчених фотоелементи не тільки доступні в промисловості, але і в побуті. Але, як відомо, пристрої вимагають доопрацювань, щоб ефект досягався в будь-який час доби і в будь-яку погоду. У Китаї дослідники знайшли рішення для роботи сонячних панелей в той час, коли йде дощ.

Представниками Океанського університету Китаю і педагогічного університету Юньнань були спроектовані осередки Гретцеля – фотохімічні елементи, що мають високі показники ефективності. Щоб батарея працювала, коли йде дощ, ці елементи були покриті спеціальною речовиною – графеном.

Шар нанопокриття – це вуглець двовимірної форми, де атоми являють собою сукупністькомірок. Утворюється воно при окисленні, потім йде процес відшарування і на завершення здійснюється процес відновлення  та утворення графіту.

Слід сказати, графен має досить незвичайні властивості, що і робить його таким привабливим:

– насичений електронами;

– висока електропровідність;

– в спеціальному розчині здійснюється з’єднання заряджених іонів і електронів.

Подібні характеристики дали поштовх для появи того, що ми маємо, тобто сонячний фотоелемент, який працює і в дощ. Графенові електроди від взаємодії з краплями дощу дають енергію. І варто враховувати, що опади не становлять собою чисту воду. Там є елементи, які роз’єднуються на іони з мінусовим і плюсовим зарядом.

Позитивні іони реагують з поверхнею графена і в тій самій точці, де відбувається ця взаємодія, утворюються позитивні іони, а графен отримує електрони в розрізненому стані. За рахунок усіх цих процесів утворюється псевдоконденсатор, в результаті чого і створюється енергія під час дощової погоди.

Таким чином, Китай знайшов одне з рішень, як отримувати користь від сонячних батарей незалежно від умов навколишнього середовища.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Увійти за допомогою: 
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.