В Білорусії започатковують використання сонячної електроенергетики

0
209


1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів6 балів7 балів8 балів9 балів10 балів ( Ще ніхто не проголосував!)

У відповідності з проектом ПРООН «Сталий розвиток на місцевому рівні» в Білорусії буде побудована сонячна електростанція. Мета її зведення – електропостачання національної пам’ятнки природи «Блакитна криниця». Тут розташований Центр джерельної води, який потребує енергозабезпечення, а станція зможе забезпечити його досить ефективно, якщо потужність сягатиме 25 кВт.

Що конкретно можна буде отримати, маючи фотоелектростанцію?

– освітлення території, де розташоване джерело і весь довколишній простір (місця відпочинку та інші зони);

– міні-очисні споруди;

– санітарні вузли.

 

Все це буде працювати за рахунок енергії сонця, як стверджують чиновники.

Ще зовсім недавно цей заповідник ніяк не освітлювався. Для того, щоб виправити ситуацію, потрібні, безумовно, великі інвестиції, оскільки знаходиться він на чималій  віддстані від електрифікованих населених пунктів. І тут виникла ідея застосувати альтернативну енергетику, яка і дозволить розвинути в необхідному напрямку туристичну сферу.

Даний проект уможливить створення зручних  умов не тільки для туристичних груп, а й для  паломників, яких до Криниці їде досить багато.  Центр джерельної води буде працювати над підвищенням екологічної грамотності, а також влаштовувати тури та інші заходи.

Євросоюз виділяє на ці цілі 200 000 євро. Інвестиції будуть спрямовані на купівлю фотоелектричних панелей і різних елементів очисних споруд. Також кошти виділяються на саме будівництво з державного бюджету Білорусії.Проект планується повність реалізувати за рік.

Слід  сказати, що  джерело виступає в якості історико-культурної  атракції та є пам’яткою природи. Це підтверджують дані геохімії, згідно з якими підземні води виявилися дуже чистими. Паломництво до цього регіону тривалий час носить масовий характер, тому логічно, що ведуться роботизі  створення сприятливих умов для його подальшого розвитку.

Таким чином, Білорусь виходить  на шлях альтернативної енергетики і рухається в правильному напрямку. Можливо, зовсім скоро сонячні панелі з’являться на вулицях і будинках різних міст країни.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Увійти за допомогою: 
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.