Вчені винайшли більш ефективний спосіб перетворення тепла в електроенергію

0
192


1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів6 балів7 балів8 балів9 балів10 балів (1 голос(-ів), середній бал: 10.00 з 10)

Міжнародна група науковців навчилася утримувати тепло, яке було б просто втрачено, і перетворювати його в електрику.

Про це відкриття нещодавно повідомлялося в журналі Science Advances. З його допомогою можна було б ефективніше використовувати в якості джерела тепла вихлопні гази автомобілів, міжпланетні космічні установки і промислові процеси.

За словами Джозефа Хереманса, одного з авторів дослідження і видатного вченого Державного університету Огайо, це відкриття дозволить виробляти більше електричної енергії з тепла, ніж це роблять сьогодні. І в його основі – те, що до сих пір вважалося неможливим.

Йдеться про парамагнетики – мікрочастинки, які не є магнітами, але несуть певний магнітний потік. Це важливо, оскільки магніти при нагріванні втрачають свою магнітну силу і стають так званими парамагнітними. Магнітний потік створює такий тип енергії, який раніше не міг використовуватися для отримання електрики при кімнатній температурі.

Вчені виявили новий спосіб проектування термоелектричних напівпровідників – матеріалів, що перетворюють тепло в електрику. Звичайні термоелектрики, які з’явилися 20 і більше років тому, дуже неефективні і дають мало енергії, тому практично не використовуються. Відкриття змінює такий підхід.

Магніти є важливою частиною акумуляції енергії з тепла: коли одна їх сторона нагрівається, інша – холодна – стає більш магнітною і провокує обертання, яке штовхає електрони в магніті і створює електрику.

Парадокс полягає в тому, що при нагріванні магніти втрачають більшу частину своїх магнітних властивостей, перетворюючись в парамагнетики. Раніше їх ніхто не використовував для збору тепла, тому що вчені вважали їх нездатними акумулювати енергію.

Але наразі з’ясувалося, що парамагнетики штовхають електрони тільки на одну мільярдну мільйонну частку секунди – досить довго, щоб зробити їх діючими джерелами енергії.

Дослідницька група почала тестування парамагнетиків, щоб встановити – чи зможуть вони створити необхідні обертання за правильних обставин.

Хереманс запевняє, що їм вдалося виявити той тип обертання парамагнетіков, який дійсно штовхає електрони. І це, за його словами, може дозволити акумулювати енергію.

Джерело: https://scitechdaily.com.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Увійти за допомогою: 
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.