Від нафтового гіганта до зеленої енергії. Саудівська Аравія готується до енергетичної революції

0
330


1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів6 балів7 балів8 балів9 балів10 балів (3 голос(-ів), середній бал: 7.33 з 10)

Країна, яка зазвичай асоціюється з величезними нафтовими ресурсами, починає переходити на виробництво енергії від сонця і вітру. Причина? Зниження витрат нафти.

Економія нафти може збільшитися в чотири рази, якщо в Ер-Ріяді, згідно з планом до кінця цього десятиліття, будуть розвиватися енергетичні проекти, в яких використовується газ, згідно з оцінками Вуда МакКензі. В цілому, енергія, отримана від усіх нових інвестицій, дорівнюватиме енергії, одержуваній Саудівською Аравією в результаті спалювання нафти в зимові місяці.

Зусилля зі зміни енергетичного профілю країни є результатом дій правлячої королівської сім’ї. Після дворічного дефіциту бюджету, викликаного низькими цінами на нафту, саудівська еліта вирішила продовжити розвиток економіки. У цьому випадку розвиток економіки означає розвиток промисловості, а це, в свою чергу, вимагає більше енергоресурсів.

«Відновлювана енергія більше не є розкішшю», – коментує Маріо Маратефтіс, головний економіст Standard Chartered. «Якщо внутрішнє споживання нафти залишиться на нинішньому рівні, саудитам більше не доведеться економити гроші, щоб мати можливість експортувати сировину», – додає він.

За словами міністра енергетики Халіда Аль-Фаліха, Саудівська Аравія розраховує на суму від 30 до 50 мільярдів доларів інвестицій в поновлювані джерела енергії.

«Умови контрактів на відновлювану енергію будуть настільки мотивуючими, що вартість виробництва енергії буде найнижчою в світі», – заявив міністр енергетики Саудівської Аравії на прес-конференції. Перші компанії повинні будуть побудувати установки, здатні генерувати 700 МВт енергії вітру і сонця.

Saudi Aramco, найбільший виробник нафти в Саудівській Аравії, несе відповідальність за більшу частину доходів Арабського королівства, заповнюючи 1 на кожні 10 барелів нафти, що продається в світі. Крім того, компанія зробила перші кроки по включенню в економіку поновлюваних джерел енергії.

На сьогоднішній день Saudi Aramco створила найбільшу в країні сонячну електростанцію потужністю 10 МВт на даху автостоянки на сході країни. У січні компанія запустила першу комерційну вітряну турбіну на північному сході. За підрахунками Aramco, ці об’єкти сприяли зниженню попиту на нафту на 30 000 барелів на день за рахунок сонячних батарей і 19 000 барелів на день завдяки вітряним турбінам.

На даний момент стало відомо, що Саудівська Аравія побудує вітропарк вартістю 500 мільйонів доларів. Консорціум буде відповідати за реалізацію проекту на чолі з французьким енергетичним гігантом EDF і Масдар з Абу-Дабі. Ці організації налагодили співпрацю на початку 2018 року.

Тендер стосувався будівництва вітрової установки потужністю 400 МВт. Як відзначають коментатори, це є першим великим кроком Саудівської Аравії до розвитку сектора поновлюваних джерел енергії і спробою вироблення електроенергії з інших джерел, крім природного газу або нафти. Влада Саудівської Аравії підкреслює, що тендер – це, в першу чергу, перший крок до диверсифікації енергетичного балансу країни. Проект у сфері вітрової енергетики повинен забезпечити енергією приблизно 70 000 домашніх господарств в рік.

Саудівська Аравія також розпочала співпрацю з фондом, що належить японській технологічній групі SoftBank, щодо установки сонячних панелей вартістю 200 мільярдів доларів.

Інвестиції в поновлювані джерела енергії призводять до збільшення числа нових робочих місць і розвитку суміжних галузей. Одним із прикладів є Саудівська Аравія Mining, яка виробляє фосфати. Компанія будує нове промислове містечко на північному заході країни.

Без переходу на альтернативні джерела енергії Саудівська Аравія буде змушена збільшити спалювання нафти. Попередні зусилля скоротили внутрішнє споживання нафти майже на третину.

За оцінками ОПЕК і Міжнародного енергетичного агентства, інвестиції в поновлювані джерела енергії до 2023 року дозволять Саудівській Аравії скоротити споживання нафти на 300 000 барелів нафти.

«Альтернативні джерела енергії є ключовим фактором економічних перетворень в країні», – говорить Фабіо Скаччавіллані, головний економіст Оманського інвестиційного фонду. «Цей регіон має велику конкурентну перевагу, коли мова йде про низькі витрати на виробництво енергії, і ця перевага буде рости завдяки інвестиціям в поновлювані джерела енергії», – додає він.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Увійти за допомогою: 
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.