Відкриття нового конструкторського бюро за сприяння відомого вітчизняного винахідника

0
350


1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів6 балів7 балів8 балів9 балів10 балів ( Ще ніхто не проголосував!)

Ще у радянські роки цей чоловік був удостоєний багатьох премій та нагород. На даний момент Голубенко Микола, якому вже виповнилося 80 років, створив конструкторське бюро у місті Дніпро.

Винахідник став відомим завдяки створенню новітнього вітряка, що має високу продуктивність завдяки унікальній конструкції.

Окрім відомого вітрогенератора пан Микола створив більше двох сотень пристроїв, які знайшли своє застосування в галузі проектування ракетних установок. Безпосередньо електричними вітряками відомий конструктор почав активно цікавитись наприкінці вісімдесятих.

Професор зазначає, що на початковому етапі винахід мав вигляд звичної для всіх роторної установки. Конструкція включала:

– генератор;

– ротор;

– редуктор;

За словами винахідника такого роду пристрій був доволі фінансово затратним та недоцільно складним. До того ж експлуатація такого механізму вимагала постійної заміни деталей, які доволі швидко виходили з ладу.

Микола Голубенко зазначає, що перший досвід створення безредукторного пристрою отримала група винахідників з Німеччини. Вони першими спромоглися зібрати вітряк потужністю майже 8 мегават загальною вагою 250т.

Подібного роду вітрові установки не мають перспективи, бо їх неможливо видозмінити чи вдосконалити. Слід зазначити, що генератори таких вітряків дуже важкі, тому їх встановлення потребує значних додаткових зусиль та технічного забезпечення. В деяких європейських країнах неодноразово робились спроби встановлювати зібраний з 2-х частин генератор на висоті більше 150 метрів. Основна проблема полягає в тому, що для подібних маніпуляцій немає підходящої техніки.

 

Український винахідник для початку створив вітрову установку потужністю 250 кіловат. 15 років тому його винаходи були введені в експлуатацію на острові Чукотка. На сьогоднішній день вітряки окупилися два рази.

Пан Голубенко під час роботи над вітряком нового покоління намагався в першу чергу відмовитись від застосування редуктора. Також необхідно було створити таку конструкцію установки, щоб вона могла обійтися без важкого генератора, який створював додаткові витрати як на монтаж, так і на експлуатацію. 17 років тому науковець отримав патент на свій винахід – новітній вітряк, на лопатях якого розташовувались генераторні установки. Генератори в свою чергу мали невеликі турбіни. Редуктор в даному пристрої був відсутній.

Така конструкція вітряка примножує кількість обертань майже в 15 разів. Дана установка у порівнянні з аналогами має набагато меншу вагу та потребує значно менших інвестицій. Для прикладу: якщо потужність вітряної установки буде 10 мегават, то три генератори, встановлені на ній, важитимуть трохи менше 50 тонн. Для подібного роду установок ця вага вважається невеликою.

Саме така установка була введена в експлуатацію трохи більше десяти років тому поблизу аеропорту у місті Дніпро. Нажаль вітряк функціонував протягом тільки двох років. Дефект був у генераторі, котрий зібрали в одному з інститутів Москви. Наразі вітряк в неактивному стані. Для його запуску необхідні достатньо вагомі інвестиції.

На сьогоднішній день український винахідник отримав патент на вітряк, що впродовж довгого часу ним вдосконалювався. За попередніми даними потужність нової установки становитиме більше 50 мегават. Виробництво вітрових установок нового зразка мають профінансувати українські інвестори. Конструкторське бюро, яке було створено Миколою Голубенко у місті Дніпро, зараз налічує три десятки співробітників.

Слід зауважити, що винахідник проводить активну роботу попри те, що у 2014 році йому ампутували обидві ноги. Причиною стало переохолодження кінцівок під час роботи на відкритій місцевості в морозну погоду. Девіз відомого конструктора: «Живу, поки працюю!».

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Увійти за допомогою: 
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.