Як виготовити сонячну піч за 50$: покрокова інструкція (відео)

0
308


1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів6 балів7 балів8 балів9 балів10 балів (1 голос(-ів), середній бал: 10.00 з 10)

Відеоролик, що розповідає про те, як побудувати своїми руками бюджетний обігрівач на сонячній енергії, який допоможе заощадити на опаленні однієї кімнати або навіть цілого будинку, на Youtube переглянуло більше 1 млн. користувачів.

Для складання сонячного повітряного обігрівача знадобиться пластикові листи темного кольору (краще всього чорного) з приблизними розмірами 1 х 1,5 метра, алюмінієва (або дерев’яна) рамка зі склом, болти, саморізи, одна м’яка труба з теплоізоляційного матеріалу і одна пластикова, чорна плівка тонуюча, дві тонкі трубки і дерев’яні дошки для каркаса.

Як виготовити сонячну піч: покрокова інструкція

1. Спорудити прямокутний дерев’яний каркас, до задньої стінки прикріпити чорний пластик.2. У верхній частині отриманого модуля зробити відповідний отвір і щільно під’єднати пластикову трубу і підвести її до вікна.

3. Всередині модуля розмістити гнучку трубу (підійде алюмінієвий повітровід, який часто використовується як витяжна труба для газової колонки), за якою буде циркулювати тепле повітря. Краще, якщо труба буде пофарбована в темний колір. Вгорі гнучкий повітропровід приєднати до пластиковій трубі, яка виходить з каркаса.

4. Перш ніж «закупорити» модуль скляною рамкою, рекомендується покрити скло тонирующей чорною плівкою. Плівка повинна бути досить тонкою і добре пропускати сонячне світло.

5. Закріпіть на каркасі раму зі склом за допомогою будь-якого підручного кріплення.

6. В нижній частині вікна, куди заходить виходить з модуля пластикова труба, прикріпіть 2 трубки меншого діаметру, які повинні подвестись до нижньої частини вуличного модуля. Вони також будуть служити для циркуляції повітря: по ним прохолодне повітря з кімнати буде надходити в модуль, нагріватися в гнучкому повітроводі і знову повертатися в приміщення в розігрітому стані.

Для руху повітря по трубах не потрібно яких-небудь спеціальних пристосувань – повітряні маси переміщуються за рахунок природної конвекції: тепле повітря розширюється, стає легшим і піднімається вгору, поступаючись місцем холодному.

На вулиці сонячний повітряний колектор необхідно розташувати на самому освітленому місці (бажано під прямим кутом до сонця), добре ущільнити всі місця роз’ємів і по можливості обернути в теплоізоляцію відкриті ділянки труб. За словами творця нагрівача, хоча такий тепловий модуль не зможе повноцінно замінити котел або піч, але в ясну сонячну погоду допоможе істотно заощадити на опаленні невеликого приміщення. Вартість матеріалу для виготовлення пристрою – 50 доларів.

Альтернативні рішення для отримання теплової енергії, що дозволяють зменшити витрати на оплату комунальних послуг, стають все більш популярними. Причому крім економії, такі способи допомагають піклується про довкілля і екології. Раніше ми повідомляли про те, що стартап GoSol виклав у вільний доступ інструкцію про те, як самостійно створити сонячний концентратор з підручних засобів і матеріалів, який можна використовувати для обігріву приміщень, приготування їжі та нагрівання води.

Варто зазначити, що турбота про екологію — це, в першу чергу, турбота про наше здоров’я. І для цього також слід навчитися розділяти відходи. Це не так складно, як може здатися на перший погляд, але завдяки цьому ми (і наші наступні покоління) будемо жити, не завдаючи шкоди навколишньому середовищу.

Крім використання відновлюваних джерел енергії, для того щоб жити в чистій країні, варто розділяти відходи. Якщо цього не робити, то по всій країні масово розростуться сміттєві звалища. Ресурс «Велика Епоха» розробив інтерактивну карту, яка допоможе знайти найближче місце, де можна здати пластикові відходи, старий одяг, макулатуру, шини, бите скло і цілі пляшки, батарейки та інші види відходів, які необхідно утилізувати.

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Увійти за допомогою: 
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.