Які дозволи потрібні на встановлення вітряка?

0
3963


1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів6 балів7 балів8 балів9 балів10 балів (3 голос(-ів), середній бал: 8.67 з 10)

Люди, які вирішили обладнати своє подвір’я вітряком задля отримання електроенергії, часто задаються питанням про те, які дозволи та документи потрібні для монтажу вітряка.  Окрім того, громадян дуже цікавить наявність певних перевірок компетентними органами та законність самовільних робіт зі встановлення генератора.

У нашому законодавстві вітряки є найбільш спірним питанням у сфері дозволів та перевірок. Це пояснюється складністю конструкції та вірогідністю появи небезпечних для людини ситуацій, пов’язаних із роботою вітряка.

Використання альтернативного обладнання в нашій країні поки що не має окремого розділу в законодавстві, що значно ускладнює трактування загальних законодавчих актів. Якщо вірити виробникам вітрового обладнання, то такі прилади ставлять в один ряд з електричними. Таку думку виробники вітряків підтверджують Постановою Кабінету Міністрів України «Про державну експертизу з енергозабезпечення». Даний документ засвідчує можливість використовувати без будь-яких реєстраційних заходів альтернативні установки, потужність яких становить менше ніж 75 кіловат.

встановлення вітряка на подвір`їЦе стосується як сонячного, так і вітряного приладдя. В тексті документу справді сказано, що обов’язкова експертиза не потрібна для техніки, яка не вирізняється енергетичною ємністю. Під поняттям «енергоємна техніка» у даному випадку криються прилади, що мають потужність більше 75 кіловат.

Та є і важливе протиріччя в даному питанні. Постанова Кабміну, про яку йде мова, має окремий параграф “Перелік об’єктів, які підлягають державній експертизі з енергосбереження”, що ставить під сумнів сказане вище. Справа у тому, що створені на території нашої країни нагрівальні, освітлювальні, побутові прилади підлягають обов’язковій перевірці інспекцій державного рівня. Таке приладдя повинно мати спеціальні дозволи на експлуатацію. В список обладнання, що підлягає перевірці входять:

  • прилади, що потребують використання природного газу більше ніж 1 кубічний метр на годину;
  • котельні із потужністю більше 0,5 гігакалорій на годину;
  • електричне приладдя, що має потужність більше 5 кіловат.

Даний пункт Постанови наче враховує обладнання, яке споживає електричну енергію, бо об’єктом перевірки є саме використання паливно-енергетичних ресурсів. Податкового збору на енергію сонця чи вітру в Україні немає. Це стосується тільки використання природних надр.

Людям, які планують встановлювати вітряки, буде корисно звернути увагу на вимоги до обладнання:

  1. Вітряки та супутнє приладдя повинні мати сертифікати українського зразка. Крім того, має бути наявним висновок відносно відповідності ССТБ.
  2. Кожен об’єкт вітрової генерації повинен бути обладнаний громовідводом. Так як вітрові установки встановлюються на високих опорах, ця міра є обов’язковою в рамках дотримання техніки безпеки. Вітряк для приватного користування не може бути вище 30 метрів.
  3. Законодавство забороняє реалізовувати електроенергію, генеровану на приватному вітряку у загальну мережу чи фіз./юр особам. На території наші країни навіть відкрито кримінальні провадження відносно порушення даної заборони.

Вітрові електростанції вже давно зарекомендували себе як прибуткові об’єкти. Чим вища потужність такого об’єкта, тим більша вигода від його використання. В нашій країні найбільш сприятливими регіонами для встановлення вітряків є Кримські гори, Карпати, узбережжя Чорного та Азовського морів. Вітряна погода на даних територіях сприяє підвищенню об’ємів генерації. Раніше ми вже писали про встановлення вітряків на Закарпатті компанією з Турції.

Законодавча база відносно альтернативних джерел енергії доволі неоднозначна. Тому низькі темпи появи нових вітряних об’єктів в Україні цілком виправдані. Влада повинна звернути увагу на подібні питання аби прискорити ріст частки альтернативної енергетики в країні.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Увійти за допомогою: 
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.