Енергозбереження в умовах виробничого процесу

0
1112


1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів6 балів7 балів8 балів9 балів10 балів (2 голос(-ів), середній бал: 5.50 з 10)

Енергозберігаючі технології супроводжують будь-який великий виробничий процес. Використання розробок альтернативної енергетики в даному питанні значно знижує вартість самого виробничого процесу і відповідно збільшує прибуток підприємства.

Асортимент енергоефективних теплових і енергетичних пристроїв досить широкий і різноманітний. Він представлений двома основними типами технологій: безпосередньо енергозбереження та отримання додаткового ресурсу допомогою використання енергії відновлюваних джерел.

Давайте ознайомимося з деякими прикладами використання окремих технологій енергозбереження у виробничих умовах.

Значно підвищити відсоток коефіцієнту корисної дії виробництва допомагає когенерація. Дана технологія являє собою використання спеціальних установок в комплексі з теплогенеруючими пристроями для отримання не тільки тепла, але і електрики. На практиці це виглядає наступним чином: над паровим або водонагріваючим котлом надбудовуються газові турбіни, які в процесі експлуатації системи обігріву паралельно будуть виробляти певну кількість електроенергії для внутрішніх потреб виробництва. Якщо застосувати високотехнологічні мікротурбінні установки потужністю 400 кВт, то у дворічній перспективі – збільшення потужності в межах 1 МВт.

Енергоефективними можуть бути не тільки теплові установки. Гідний результат показують енергоцентри, створені на базі виробництв. Енергетичний центр передбачає використання енергії з відновлюваних джерел для вироблення електрики, що використовується у виробничому процесі.

xpxpxpxЕнергоцентри, крім турбінних установок, додатково використовують сонячні панелі і вітряки з вертикальною віссю обертання, які розташовуються на даху приміщення. Отриманої таким чином електроенергії достатньо для того, щоб забезпечити внутрішні потреби.

Крім оптимізації і модернізації генеруючих систем, потрібно подбати про енергозбереження на вузлах безпосередньої передачі електроенергії і тепла. До вибору технологій в даному процесі необхідно підходити виважено і обдумано. Так, наприклад, використання не до кінця вивченої рідкокристалічної ізоляції на одному з виробництв в місті Астрахань спричинило собою негативний досвід застосування. Даний матеріал виявився практично марним і застосування його призвело до значних тепловтрат. Проведені згодом дослідження за допомогою тепловізорів показали, що набагато продуктивніше було б використання для теплоізоляції мінеральної вати.

У питанні теплових мереж існують методи додаткової економії коштів на їх будівництво та подальшу експлуатацію. Якщо трубопроводи монтувати, використовуючи муфтовий метод з’єднання деталей, а не із застосуванням зварювання, то можливо використовувати труби з цинковим покриттям (з застосуванням зварювання це стає неможливим). Оцинковані труби здатні збільшити термін повноцінного функціонування трубопроводу до ста років. До того ж застосування даної технології не передбачає використання компенсаторної системи теплового розширення, що дозволяє значно спростити ремонтні заходи і скоротити їх терміни.

Описані вище методи енергозбереження є малою частиною від загальної кількості різноманітних технологій альтернативної енергетики, які можна з користю застосувати в умовах виробництва.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Увійти за допомогою: 
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.