Франція матиме вітрові ферми на морі

0
218


1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів6 балів7 балів8 балів9 балів10 балів ( Ще ніхто не проголосував!)

Франція не володіє поки що морськими вітровими фермами незважаючи на потенціал, яким в цій сфері розпоряджається. Для порівняння сусіди французів із-за каналу Ла Манш вже мають від морських вітрових фермах понад 5 ГВ енергії. Такий стан речей повинні змінити проекти французького EDF, який відразу може побудувати морські вітрові ферми загальною потужністю понад 1,4 ГВ.

Потужність встановлених у Франції вітрових ферм досягла на кінець 2015 р. 10,3 ГВ, з чого 0,93 ГВ встановлене тільки минулого року, а в першому півріччі 2016 р. у Франції з’явилися вітрові ферми із загальною потужністю 568,2 MВ.

Поки що Франція не володіє  морськими вітровими фермами, залишаючись позаду в розвитку офшорної енергетики, в т.ч. за Великобританією (понад 5 ГВ, встановлені на кінець 2015 р.) або навіть Бельгією (712 МВ) і Голландією (426,5 МВ). Це повинні  змінити офшорні проекти, які реалізовується на підставі організованих французьким урядом аукціонів.

Щонайближче до реалізації здаються проекти із загальною потужністю 1,4 ГВ французького енергетичного концерну EDF і канадського фонду Enbridge, який в травні ц.р. купив від EDF 50 відсотків участі в цих проектах.

Проекти Saint – Nazaire (480 MВ), Fecamp (498 MВ) і Courseulles – sur – Mer (450 MВ) виграли аукціони для офшорів, які організував французький уряд ще в 2012 р., проте донині EDF не брався за їх реалізацію.

На своїх морських вітрових фермах EDF повинен використати вітрові турбіни з одиничною силою 6 МВ, які доставить General Elenctric і які де-факто є технологією, розробленою французами. Американський концерн перейняв минулого року енергетичний відділ французького концерну Alstom, який займався між іншим побудовою морських вітряків.

Саме EDF отримав дозволи від місцевої влади на реалізацію цих проектів. Ці рішення можуть, проте, бути ще оскаржені, на що дається час до жовтня цього року. Остаточні рішення про інвестицію (англ. Final Investment Decisions – FID) EDF і Enbridge повинні вирішити в першій половині майбутнього року, а можливий термін введення в дію перших морських вітрових ферм у Франції, це швидше за все в 2020 р. Вартість кожного з трьох проектів оцінюється приблизно на 2-2,5 млрд. євро.

Морські вітрові ферми у рамках французької аукціонної системи повинен реалізувати також інший французький енергетичний концерн Engie (раніше GDF Suez), який в 2014 р. виграв інший організований французьким урядом аукціон для офшорів, отримуючи право на реалізацію проектів із загальною потужністю 1 ГВ.

Заплановані проекти Engie повинні реалізувати поблизу Le Tréport, а також островів Yeu і Noirmoutier. Кожен з обох проектів матиме по 500 МВ і їх реалізація повинна закінчитися також до 2020 року. У обох проектах мають бути використані величезні вітрові турбіни Arevy із загальною потужністю 8 MВ.

Мета французького уряду у сфері розвитку вітроенергетики (також сухопутної) – це побудова потенціалу 15 ГВ до 2018 року, а далі 24 Гв до 2023 року.

Париж вже раніше оголосив, що до 2030 р. участь ВДЕ у французькому міксі електричної енергії виросте до 40 відсотків. Минулого року, згідно з даними оператора RTE, поновлювана енергія представляла близько 18,7 відсотків французького міксу електричної енергії.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Увійти за допомогою: 
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.