Господарство в пустелі, яке дає харчі і паливо

0
204


1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів6 балів7 балів8 балів9 балів10 балів (1 голос(-ів), середній бал: 10.00 з 10)

Об’єднані Арабські Емірати – прогресивна країна, де можна знайти чимало того, що дозволяє ощадливіше ставитися до навколишнього середовища. Так, нещодавно  в цій країні був відкритий науковий центр, де проводяться різнопланові дослідження дослідження. Всі ці розробки повинні мати втілення при  виробництві продуктів харчування і палива.

Розмістився центр в пустельній зоні  Абу-Дабі. На об’єкті використовується вода з моря, щоб зрошувати рослинність, а також для розведення риби та інших тварин. Крім цього, що дуже важливо, вирощуються рослини, здатні «процвітати» навіть у морській воді. В подальшому вони будуть використовуватися на виробництво біопалива.

Даний проект – це результат діяльності Інституту стійкої біоенергії дослідного консорціуму Масдар. Група ставить перед собою мету зменшити викиди в атмосферу в галузі авіації, а також перейти на більш надійні джерел палива.
Варто зазначити, що автори об’єкта в пустелі – некомерційна організація. Підхід тут  альтернативний, а його «батьки» винахідливі. Так, риби і молюски – те, що потрібно багатьом  для харчування, але вижити в існуючому середовищі їм складно,  рибні господарства спричиняють викиди відходів в океан, а там склад цих стічних вод несе небезпеку не тільки мешканцям, а й людям.
Як вирішується проблема науково-дослідним центром, створеним в ОАЕ? Тут в хід йдуть побічні продукти аквакультури, які дають можливість рости солевиносливим галофітам. Ці галофіти успішно ростуть в морській воді і після цього цілком вдало «працюють» на благо створення палива для авіації.

У 2011 році таке паливо використовувалося разом з нафтою, але в подальшому планується повністю замінити  традиційне паливо альтернативним.

Після того, як галофіти “наїдяться”, стічні води йдуть в мангрові ліси, а місцеві дерева виробляють водень. Така схемадобре впливає на атмосферу і робить позитивний вплив на клімат.
Зараз дещо складно оцінити ефективність в майбутньому проекту, який буде давати і паливо, і продукти харчування, але надії на нього великі.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Увійти за допомогою: 
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.