Корейські винахідники з UNIST відкрили спосіб трансформації вуглекислого газу в електроенергію і водень

0
65


1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів6 балів7 балів8 балів9 балів10 балів ( Ще ніхто не проголосував!)

Група вчених з інституту UNIST створили технологію отримання електроенергії і водню, в ході якої відбувається розщеплення СО2. Саме надмірна кількість вуглекислого газу призводить до глобального потепління, тому вчені всього світу працюють над відкриттям способів зниження показників СО2 в атмосфері. Раніше ми вже публікували матеріал про винахід американських вчених – сонячний модуль, що генерує електрику та виробляє водень.

Професор Кім Гун Та очолив групу вчених-новаторів з Кореї. Науковці з іменитого університету Джорджії теж взяли участь в дослідженнях. Вчені створили спеціальне обладнання, яке отримало назву Hybrid Na-CO2. Дане інноваційне приладдя здатне працювати в режимі нон-стоп близько тисячі годин. Пристрій використовує процес утилізації СО2 в водному розчині. В кінцевому підсумку обладнання дозволяє отримати електроенергію і водень як похідні даного процесу.

корейська розробкаПрофесор Кім заявив, що його команда з UNIST долучилася до світової наукової тенденції – переробки вуглекислого газу. Основою його способу утилізації вуглекислого газу є модифікація молекул СО2, які мають високий ступінь хімічної стабільності. За словами професора, його команді вдалося вирішити поставлене завдання шляхом розчинення СО2.

Величезна кількість вуглекислого газу, породженого техногенними процесами, потрапляє у води світового океану. Там СО2 перетворюється в кислотні сполуки. Саме цей факт наштовхнув корейських вчених з UNIST на думку про створення новітнього способу утилізації шкідливих викидів. Дослідники взяли за основу процес розчинення СО2 у воді для отримання електрохімічної реакції. Коли рівень кислотності у воді зростає, то кількість протонів збільшується. Відповідно, електронів теж стає більше.

Вчені заявили, що їхнє відкриття може бути використане для виготовлення батареї нового покоління. Такі накопичувачі енергії зможуть виробляти електрику за допомогою розчинення СО2.

Інноваційний пристрій корейських вчених включає:

– катод з металевого натрію;

– каталізатор;

– сепаратор NASICON.

Каталізатор розташований у водному середовищі і з’єднується за допомогою дроту з катодом. Після потрапляння у водне середовище вуглекислого газу запускається основний хімічний процес – розщеплення СО2 і виробництво електрики. Крім того, в процесі даної реакції виділяється водень. Показники ефективності конверсії вчені оцінюють в 50 відсотків.

винахід учених з UNIST В ході тестування інноваційне обладнання показало, що здатне функціонувати протягом тисячі годин. За цей час ніяких пошкоджень не було зафіксовано. Професор Кім впевнений, що дана технологія покладе початок для маси наукових відкриттів в питаннях зниження рівня СО2.

Подібна розробка була представлена ​​групою вчених з Нідерландів. Вони створили спеціальний електрохімічний накопичувач, який поєднує поглинання СО2 з виробленням електрики.

Принцип роботи електрохімічної батареї полягає в перетворенні водної складової в електроліт. Крім води також може бути використаний розчин етаноламіну. Реакція в батареї запускається шляхом пропускання через неї газу, який утворюється під час згоряння органічного палива. Під час даного хімічного процесу СО2 вступає в реакцію з Н2О. В результаті відбувається утворення вугільної кислоти. Це з’єднання має слабкі хімічні зв’язки, тому розпадається на іони водню і гідрокарбонат.

Згідно з підрахунками експертів, СО2, що потрапляє в атмосферу на даний момент, має вистачити для вироблення 1570 ТВт / год енергії протягом одного року. Така кількість електроенергії приблизно в 1,5 перевищує потреби РФ і Японії.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Увійти за допомогою: 
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.