На території України буде зведена СЕС на 200 мегават – одна з найбільших серед країн Європи

0
73


1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів6 балів7 балів8 балів9 балів10 балів ( Ще ніхто не проголосував!)

Третя за розміром СЕС Європи незабаром з’явиться завдяки ДТЕК та інвестиціям компанії з Китаю. Станцію планують розмістити в місті Нікополь, розташованому в Дніпропетровській області. Раніше ми вже повідомляли про зведення в Нікополі СЕС в минулому році.

Фірма CMEC вже уклала угоду з українською стороною. Документ регламентує особливості проектування та монтажу СЕС, яка буде мати потужність 200 мегават. Організацією SilkLink було проведено захід згідно з програмою «Китайські інвестиції в розвиток енергетики України», в ході якого і було підписано угоду між ДТЕК та CMEC.

СЕС в НікополіПо закінченню всіх будівельних робіт Нікопольська сонячна електростанція буде значитися як найпотужніша станція нашої країни і по праву отримає звання однієї з найбільших СЕС світу, увійшовши в трійку крупніших станцій Європи.

Слід зазначити, що китайська компанія відноситься до ряду фірм державного значення Sinomach. Дана група виступає в якості провідного забудовника в сфері альтернативної енергетики по всьому світу. Згідно з офіційними даними, портфель реалізованих проектів включає близько 4,3 тисячі мегават в 150 різних державах. Компанія СМЕС буде і забудовником, і інвестиційною підтримкою для СЕС в місті Нікополь. Представники компанії повідомляють, що попередній кошторис проекту становить 230 мільйонів євро.

Перші роботи по забудові СЕС вже почалися з квітня поточного року, а завершальний етап заплановано на кінець року. Розташують сонячну електростанцію на місці занедбаного раніше кар’єра неподалік від Нікополя. Земельна ділянка, виділена під забудову, визнана непридатною для здійснення сільськогосподарської діяльності. Фахівці також відзначають, що завдяки Нікопольській СЕС кількість шкідливих викидів вуглекислого газу скоротиться на 300 000 тон на рік.

Генерація електроенергії сонячною електростанцією становитиме близько 280 мільйонів кіловат-годин на рік. Цієї кількості енергії вистачить для того, щоб забезпечити енергетичні потреби 100 тисяч будинків. Забудова Нікопольської СЕС дасть місцевому населенню робочі місця, а міському бюджету – великі суми в якості податків.

Генеральний директор ДТЕК зазначив, що цей проект є одним з наймасштабніших і приверне серйозні інвестиції в альтернативну енергетику нашої країни. Зведення Нікопольської СЕС спільно з китайськими партнерами здатне стати позитивним прикладом вдалих інвестицій в українську «зелену» енергетику. Це може пробудити інтерес в інших іноземних інвесторів. Державна енергетична стратегія має досить сміливі цілі: наростити близько п’яти гігават потужностей альтернативної енергетики за два роки (до 2020), знизити дефіцит енергетичних ресурсів, зменшити кількість СО2, що потрапляє в атмосферу на 40 відсотків до 2035 року.

Такі амбітні плани вимагають величезних фінансових вкладень, які можна буде залучити в Україну тільки створивши позитивний інвестиційний клімат і збудувавши прозорі правила взаємодії.

Також гендиректор ДТЕК заявив, що Китай на даному етапі вкладає найбільшу кількість грошей в нові проекти «зеленої» енергетики по всьому світу. Компанія СМЕС зуміла звести більше 4300 мегават потужності, причому близько шести сотень мегават складають СЕС. Українська сторона висловила свою крайню зацікавленість такою співпрацею.

Представник китайської сторони Zhang Chun, в свою чергу, заявив, що взаємодія ДТЕК і СМЕС має стати прикладом для компаній з України та Китаю, які в майбутньому також можуть втілити в життя нові проекти державного значення спільними силами.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Увійти за допомогою: 
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.