Новий рекорд української відновлюваної енергетики

0
152


1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів6 балів7 балів8 балів9 балів10 балів (1 голос(-ів), середній бал: 10.00 з 10)

На території України за один квартал встановлено більше альтернативних потужностей, ніж за весь минулий рік. Протягом трьох місяців 2019 року фахівці зафіксували введення в експлуатацію 862 мегават нових потужностей в сфері ВДЕ. Варто відзначити, що в минулому році запрацювало 848 мегават за 12 місяців.

Експерти в галузі альтернативної енергетики відзначають, що вітчизняний енергетичний ринок поповнився 730 мільйонами євро інвестицій після такого разючого стрибка.

Протягом першого кварталу 2019 року було введено в експлуатацію:

– 684 мегавата потужностей сонячної енергетики;

– 173 мегавата вітрових електростанцій;

– 5 мегават додаткових потужностей від біогазових установок;

– 0,1 мегавата малих гідроелектростанцій.

Згідно зі статистичними даними, за минулі п’ять років в Україні ввели в роботу 2200 мегават потужності. Фінансові вкладення в реалізацію проектів в сфері альтернативної енергетики склали 2 мільярди євро.

Регулярне надходження великих обсягів інвестицій дозволяє відновлюваній енергетиці нашої країни розвиватися в прискореному темпі. Крім того, фінансування з боку європейських компаній має позитивний вплив на економіку країни в цілому.

Слід зазначити, що домашні СЕС на території України помітно поповнюють цю нішу енергетики. Підсумки, які були підведені Держенергоефективності в 2018 році, показали, що 7500 домогосподарств обзавелися сонячними електростанціями. Загальна потужність цих станцій склала 160 мегават. Протягом минулого року загальна кількість домашніх СЕС зросла на 4500. У порівнянні з 2017 роком, цей показник в два рази вище. За 2017 рік було введено в експлуатацію 1901 сонячну станцію приватного порядку.

Інвестиції українців, які зважилися на установку сонячної електростанції на території свого домоволодіння, склали близько 151 млн євро в загальній сумі.

Рейтинг областей України з установки домашніх СЕС:

1 місце – Дніпропетровська область. Тут встановили 882 станції.

2 місце – Київська область. Кількість домашніх сонячних станцій склала 838.

3 місце – Тернопільська область з кількістю 664 станції.

4 місце дістається Івано-Франківській області. Тут було встановлено 484 домашніх СЕС.

5 місце зайняла Кіровоградська область. Там з’явилося 469 нових сонячних станцій приватного порядку.

На думку експертів в галузі відновлюваної енергетики така популярність домашніх СЕС безпосередньо пов’язана з Законом №514, який Верховна Рада прийняла ще в 2015 році. Цей законодавчий документ відкрив такі можливості:

– українці можуть встановлювати сонячні станції з потужністю до 30 кіловат і продавати надлишки згенерованої електрики державі (це можливо завдяки встановленому «зеленому» тарифу);

– окремі будинки, де встановлені СЕС, значно економлять на комунальних платежах (в першу чергу це стосується електрики);

– ринок сонячних панелей стрімко зростає;

– виникає необхідність появи виробничих потужностей по виготовлення сонячного обладнання (додаткові робочі місця).

У Держенергоефективності заявили, що на цьому розвиток малої сонячної енергетики не зупиниться. Наразі готовий новий Закон, який регламентує установку на території приватних будинків сонячних станцій, потужність яких досягає 50 кіловат. На даний момент законопроект знаходиться на розгляді Парламенту.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Увійти за допомогою: 
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.