Новини з Китаю: розпочав роботу величезний очищувач смогу, функціонуючий на енергії сонця

0
47


1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів6 балів7 балів8 балів9 балів10 балів ( Ще ніхто не проголосував!)

Після довгого часу, в перебігу якого жителі Китаю дихали непридатним повітрям, коли відбувалося становлення промисловості країни, нарешті настав період змін. Тепер китайці більше не економлять гроші на сучасних проектах з охорони і поліпшення навколишнього середовища. Нещодавно в місті Сіань розпочала роботу гібридна система всмоктування і переробки смогу, вартість якої склала близько $ 2 млн. Очисник розташувався на площі  в 10 кв. км. Він включає величезну трубу і масив сонячних колекторів .

Основною перевагою системи «антисмогу з Сіаню» є його робота в неактивному режимі. Гігантський звід дахів зі спеціального скла на землі призначений для захоплення випромінювання сонця, яке розігріває повітря, що надалі самостійно прямує вгору – по трубі заввишки вісімнадцять метрів.

очисник повітря на енергії сонцяСонячні колектори відіграють важливу роль в процесі очищення повітря. За їх допомогою гази рухаються через безліч фільтрів, і, як результат, – потрапляють в атмосферу як практично повністю очищене повітря.

«Практично очищене», тому що документально засвідчених офіційних результатів все ще не зафіксовано. Очищувач почав використовуватися на початку 2018 року. Він обробляє по 5-8 мільйонів кубометрів повітря щодоби і на максимумі забруднення в зимові місяці показав позитивні результати роботи. Сторонні дані з датчиків чистоти повітря в прилеглих населених пунктах свідчать про зменшення кількості твердих елементів в атмосфері на 19% за кілька останніх місяців. Звучить заманливо, але це порівняно низький показник, якщо робити оцінку економічної вигоди проекту.

У фахівців виникають питання до засновників «антисмогу з Сіаню» – в першу чергу, їх зацікавила можливість очищати повітря від сірчаного двооксиду і вплив такого очисника на навколишнє середовище та потік мас повітря в самому Сіані.

Для стабілізації екологічної обстановки в місті потрібно для початку хоча б десять таких систем, але їх виробництво обійдеться дуже дорого навіть якщо не брати до уваги виділення гігантських ділянок земель, корисних для інших проектів міста. Саме через це очисник смогу все ще в процесі переходу з експериментальної в активну стадію.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Увійти за допомогою: 
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.