Термомодернізації державних установ України – бути!

0
172


1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів6 балів7 балів8 балів9 балів10 балів (2 голос(-ів), середній бал: 10.00 з 10)

Україна впевненою ходою крокує по шляху енергонезалежності. Повільно, але впевнено, наша країна виходить на новий рівень, пізнаючи всі принади розробок в галузі альтернативної енергетики. Існує безліч опрацьованих теоретично проектів, покликаних зменшити споживання електроенергії і відповідно скоротити фінансові витрати в цій сфері. Недостатня кількість бюджетних коштів значно гальмує процес термомодернізації, але деякі ефективні проекти отримують шанс на реалізацію.

Осінньо-зимовий період поточного року покликаний стати точкою неповернення в історії енергоефективності споруд, що перебувають у розряді бюджетних. Вже на початку вересня 2016 був офіційно завірений контракт, згідно з яким одній з держустанов в Одеській області будуть надані послуги з сервісного обладнання будівлі спеціальними приладами для забезпечення його електроенергією, отриманою з відновлюваних джерел.

За попередніми даними фахівців, завдяки впровадженню новітніх технологій альтернативної енергетики у функціонування будівель, які перебувають на забезпеченні держструктур, можна зменшити кількість споживаної ними енергії приблизно вдвічі.
Нестабільне становище на нафтовому ринку змусило владу серйозно задуматися про альтернативні джерела енергії, які дозволять відійти від одвічних проблем постачання сировини або безпосередньо електроенергії з інших країн.

Запровадження розробок з енергоефективності в роботу очікують близько 105 тисяч будівель. Будівлі, зведені за часів СРСР, отримають можливість крокувати в ногу з часом.

Матеріальну базу для реалізації такого роду проектів планується створювати здебільшого з коштів європейських компаній, які мають намір інвестувати в термомодернізацію українських держустанов. За підрахунками аналітиків, вартість проекту варіює в межах 5-10 мільярдів доларів. На даному етапі, реалізація такого глобального в рамках країни проекту не може бути профінансована місцевими органами влади.

Яскравим прикладом запровадження нововведень енергоспоживання в держструктурах є установка сонячних панелей в Тернополі. Чиновники, за сприяння підприємства під назвою «Сіріус», вже провели попереднє обстеження опалювальної системи будівлі обласної ради, розташованої на вулиці Грушевського. Місцева влада заявила про свої конкретні плани з приводу встановлення на даху будівлі сонячних панелей, що матимуть потужність близько 120 кВт. Вартість реалізації такого проекту складатиме 150 тисяч євро. Заступник начальника управління транспорту та енергозбереження Михальський Микола стверджує, що сонячна електростанція на даху цієї будівлі зможе зменшити витрати місцевого бюджету більш ніж на 500 тисяч гривень. На думку експертів, енергоефективна споруда зможе виробити більше 100 тисяч кВт на годину електричної енергії за поточний рік. Термін окупності проекту визначають у межах п’яти-шести років, що говорить про доречність початкових вкладень в його реалізацію.

За словами голови облдержадміністрації міста Тернопіль Степана Барни, Тернопільська ОДА повинна показати приклад іншим і визначити енергоефективність та термомодернізацію як основні і дуже важливі напрямки в досягненні енергетичної незалежності нашої країни. Він також закцентував свою увагу на те, що впровадження такого роду технологій в роботу держустанов не тільки знизить кількість споживаної ними енергії, але і благотворно позначиться на внесках налогоплатильщиков.

Таким чином, можна з упевненістю стверджувати, що прогрес у використанні розробок альтернативної енергетики видно неозброєним оком і незабаром він обов’язково принесе свої плоди.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Увійти за допомогою: 
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.