У зоні відчуження ввели в експлуатацію першу СЕС

0
123


1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів6 балів7 балів8 балів9 балів10 балів (1 голос(-ів), середній бал: 10.00 з 10)

У Чорнобилі відбулося офіційне відкриття сонячної електростанції. Solar Chernobyl стала першим об’єктом альтернативної енергетики, відкритим в зоні відчуження. Більше року всі вітчизняні та світові ЗМІ рясніли заголовками про цю знаменну подію. На початку жовтня поточного року в місті Прип’ять офіційно ввели в експлуатацію СЕС.

Сонячний комплекс розташований на території атомної електростанції. За даними офіційного представника забудовника, потужність сонячної електростанції становить близько одного мегавата. У плани компанії, що займається проектом, входить розширення потужності до ста мегават в майбутньому. Раніше ми вже публікували матеріал про забудову альтернативних потужностей в Чорнобилі .

Плацдармом для встановлення сонячних панелей і допоміжного обладнання стала промислова територія Чорнобильської атомної електростанції. СЕС була встановлена ​​над четвертим атомним енергетичним блоком. Саме там і сталася трагедія в квітні 86 року. За даними експертів показники продуктивності СЕС за рік складуть 1024 мегават-годин.

Чорнобильська СЕСУ 2000 році енергосполучення з Чорнобилем було перервано. Тільки з початку липня поточного року енергетична система України стала поповнюватися кіловатами «зеленої» енергії із зони відчуження. Реалізовується така енергія, як і будь-яка інша альтернативна – по «зеленому» тарифу.

Ще навесні 2018 року на території нашої країни був оголошений конкурс на можливість забудови першої СЕС в Чорнобилі. Вибір переможця проходив під контролем Фонду держмайна України.

Цей проект ще на початку реалізації припускав, що найпотужніша сонячна електростанція в Чорнобилі зможе забезпечити електроенергією близько 30 000 будинків.

Компанія-забудовник роком раніше вже вигравала тендер на оренду ділянки, що входить до складу систем охолоджувальних споруд в зоні відчуження. Площа ділянки становила 2 500 метрів квадратних.

Перша чорнобильська сонячна станція будувалася зусиллями двох компаній – Rodina і Enerparc AG. У 2013 році ці компанії об’єднали зусилля і стали єдиною економічною одиницею. Консорціум був реалізований з метою впровадження проектів альтернативної енергетики в Чорнобилі. Компанії Rodina – Enerparc AG, починаючи з 2013 року, займалися розробкою стратегії забудови сонячними електростанціями зони відчуження.

Влітку 2015 року, між Консорціумом і керівництвом Чорнобильської атомної електростанції був затверджений Меморандум. Документ регламентує здійснення будівельних робіт по реалізації проекту «Solar Chernobyl». Меморандум також передбачає передачу ділянки ЧАЕС в оренду компанії-забудовнику.

У 2016 році було розроблено техніко-економічне обґрунтування проекту. Крім того, були затверджені фінансова і юридична сторона будівництва майбутньої СЕС.

Угоду про оренду земельної ділянки під забудову було підписано в лютому минулого року. З жовтня 2017 року почалися монтажні роботи.

Варто відзначити, що Чорнобильська СЕС почала поставляти в Україну перші кіловати енергії ще з літа поточного року (12 червня СЕС отримала «зелений» тариф).

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Увійти за допомогою: 
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.