Вартість альтернативної енергії різко пішла на спад

0
256


1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів6 балів7 балів8 балів9 балів10 балів (1 голос(-ів), середній бал: 10.00 з 10)

Результати досліджень Міжнародного агентства з відновлюваної енергії IRENA (Абу-Дабі) показали щорічне зниження вартості енергії поновлюваних джерел. Подібна заява суперечить широко поширене переконання про дорожнечу екологічно чистої енергетики для її повсюдного впровадження в даний час.
Дослідження показали, що за останні кілька років вартість енергії, виробленої сонячними панелями, впала на 60%. При цьому витрати на отримання електроенергії з інших альтернативних джерел, включаючи вітряні станції, паливо з біомаси, гідроелектростанції, також знизилися.
За висловом Аднана Аміна – глави IRENA , міф про непомірною ціною поновлюваних джерел енергії підтримується лобістами промислових груп, тоді як цифри виступають свідченням зворотного. Спостерігається експоненціальний спад витрат, і енергія, що отримується альтернативними способами, продовжить дешевшати. Вже сьогодні таке виробництво енергії здатне конкурувати з традиційним використанням викопного палива.
Слід відзначити і досить швидке зростання інвестицій в дану галузь енергетики: у 2011 році вони склали більше 200 млрд доларів. Крім очевидних виробничих вигод, це також дозволить створити близько чотирьох мільйонів робочих місць у виробничому секторі сільськогосподарських регіонів, особливо в країнах, що розвиваються.
Перспективи альтернативних джерел енергії не так давно були продемонстровані Німеччиною, де сонячні панелі 25 і 26 травня поточного року виробили 22 ГВт/год електроенергії, що еквівалентно роботі двадцяти атомних електростанцій.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Увійти за допомогою: 
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.