Централізоване опалення в Україні: значне здорожчання та способи економії

0
192


1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів6 балів7 балів8 балів9 балів10 балів (1 голос(-ів), середній бал: 10.00 з 10)

Комунальні платежі в нашій країні зростають в геометричній прогресії. Наразі питання економії стоїть достатньо гостро і багато наших співвітчизників знаходяться у пошуку методів скорочення витрат на опалення та водопостачання.

Від початку липня поточного року тарифи на централізоване водопостачання були змінені. На сьогоднішній день 1 кубометр гарячої води коштує майже 77 гривень. За місяць одна людина в середньому використовує близько трьох кубічних метрів води. При такому тарифі, середньостатистична українська родина з 3-х людей має сплатити наприкінці місяця більш ніж 900 гривень тільки за гарячу воду.

cpsfbpodВ даному питанні значно зекономити допомагає установка лічильника на гарячу воду у квартирі. Ціна самого лічильника коливається в межах приблизно ста-двохсот гривень. Встановлення приладу обійдеться десь у 400-500 гривень.

За попередніми підрахунками лічильник здатен зменшити витрати на гарячу воду вдвічі. Тобто за місяць та ж сама родина сплатить трохи більше за 400 грн і за місяць-два повністю покриє витрати на лічильник.

За встановленими нормами гаряча вода при централізованому водопостачанні повинна мати температуру 50 градусів Цельсія. Реалії сьогодення показують, що температура води іноді ледве «дотягує» до відмітки у 40 градусів. Чотирьохтарифний лічильник в даному випадку допоможе не переплачувати за недостатньо теплу воду. Вартість такого пристрою становить близько 1 тисячі гривень, а монтаж коштуватиме 600-800 гривень.

Значно знизити рахунки за гарячу воду здатен електричний бойлер. Потреби родини з трьох осіб у гарячому водопостачанні будуть задоволені за встановлення бойлера з об’ємом в сто літрів. Ціна такого водонагрівача коливається від двох до восьми тисяч гривень. За теперішніми тарифами на електроенергію, за місяць користування столітровим електричним бойлером родина сплатить близько 300 гривень. Але окрім водонагрівача має бути встановлена спеціальна розетка, що має код захисту IP21.

Значно економити на гарячій воді може допомогти створений власними руками сонячний колектор. Він під’єднується безпосередньо до бойлера у 100 літрів, який попередньо оснащується теплообмінником.

В результаті виходить пасивна установка циркуляції теплоносія. Вартість матеріалів, необхідних для створення колектора, становить близько 3 тисяч гривень. Загальні витрати на встановлення такої системи складуть 7-8 тисяч грн. У випадку розміщення колектора з півдня і під певним кутом, можна отримати 60% необхідного тепла впродовж року.

Прекрасним варіантом економії в масштабах міста може стати установка геліосистеми для жителів багатоповерхівок. Для такого варіанту слід використовувати обладнання спеціалізованих компаній. Капітальні витрати на геліосистему матимуть більші показники, але якщо підрахувати строки окупності таких інвестицій, то вигода буде очевидною.

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Увійти за допомогою: 
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.