Енергетика “по-французьки”: сири як джерело енергії

0
189


1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів6 балів7 балів8 балів9 балів10 балів (1 голос(-ів), середній бал: 9.00 з 10)

Люди знаходять нестандартні способи, щоб отримати «зелену» енергію. Адже не дарма їм вдалося винайти все те, що їх оточує вже зараз. Напевно, прогрес не зупиниться раптом, тому з’являться нові джерела. Наприклад, сир у Франції, та його зв’язок з електростанціями.
Якщо випадково почути про те, що на основі сиру можна виробляти електроенергію, то можна подумати, що оповідач зійшов з розуму або ця історія просто жарт. Однак це реальність, яка втілилася в життя у Франції в Альпах.
В даному регіоні є такий сир як Бофорт і у нього існує побічний продукт – знежирена сироватка. Дана суха сироватка переробляється в біогаз, який представляє собою поєднання метану і вуглекислого газу. Весь цей процес проходить на електростанції у Савойї.

  • Ланцюжок тут наступна:
  • бактерії містяться у той самий побічний продукт сиру Бофорт;
  • створюється газ;
  • газ направляється для генерації електроенергії.

Створений «зелений» ресурс далі вже відправляється в енергетичну компанію.
Франсуа Декер (François Decker), який є обличчям компанії Valbio, під егідою якої була сконструйована і споруджена станція, розповідав громадськості, що сироватка – це справжнісіньке паливо. Причому речовина це досить просте і є навіть у звичайному йогурті без всяких добавок.
Насправді, перш, ніж отримати сироватку, що цей молочний продукт проходить довгий шлях. Спочатку є молоко з нульовою жирністю, з нього робиться Бофорт і в підсумку залишається побічний продукт і вершки. З першого готується рікотта. Те, що залишилося від усього цього процесу, переміщається в спеціальну ємність, де сироватку вже «чекають» бактерії. Так відбувається бродіння, з якого на виході вже є метан.
Що ж відбувається далі? Отриманий метан прокачується через двигун і при температурі до 90 градусів за Цельсієм можна спостерігати генерацію енергії. У планах досягти того, щоб більше 1500 чоловік отримували доступ до електрики.
Треба сказати, що є вже не одна електростанція, що працює на сирі. Компанія Valbio мала такий досвід у минулому, коли співпрацювала з ченцями абатства, що виробляють сир вже багато століть. Після цього було зведено безліч станцій не тільки у Франції, але і далеко за її межами – в Канаді.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Увійти за допомогою: 
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.