Обленерго Одеської області не дозволяє громадянам встановлювати лічильники для «зеленого» тарифу вітчизняного виробництва. На чиєму боці правда?

0
138


1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів6 балів7 балів8 балів9 балів10 балів ( Ще ніхто не проголосував!)

У всіх на слуху ситуація, коли Обленерго відмовляється оформляти електролічильники українського виробництва і пропонує як альтернативу прилади чеського або швейцарського виробництва. Аргументація проста до болю – імпортні пристрої нібито працюють краще.

Щоб не бути голослівними, ми спробуємо розібратися, як правильно вибрати лічильник під «зелений» тариф і чи існує різниця в функціональності між іноземними та вітчизняними вимірювальними пристроями.

Перед затвердженням лічильника для «зеленого» тарифу в проекті електростанції, власнику необхідно підібрати прилад, який відповідає вимогам конкретної станції. Варто зазначити, що рекомендації обленерго тут теж фігурують і ігнорувати їх більшість громадян не ризикує. Питання в тому, чи підходять лічильники українських виробників для домашніх СЕС?

Питання, насправді, риторичне. Виробництво лічильників для «зеленого» тарифу заточене під реалії нашої країни. Виробники намагаються розширити модельний ряд лічильників, щоб споживач мав можливість підібрати для своєї сонячної станції максимально відповідний прилад. При цьому акцент робиться на співвідношення ціна-якість.

У кожного власника СЕС існує свій баланс, куди лічильник відправляє дані про кількість виробленої енергії і кількості використаної. В кінці кожного місяця власник домашньої сонячної електростанції отримує виплату, яка еквівалентна обсягами поставленого в мережу електроенергії. Використана на потреби будинку енергія віднімається із загального обсягу.

Українські виробники надають можливість громадянам купити двонаправлений лічильник, розрахований на роботу в умовах мережевої або гібридної електростанції. Моделі таких лічильників відрізняються між собою набором функціональних позицій і ціною. Для прикладу, швейцарський або чеський лічильник ви зможете купити не менше ніж за 7-10 тисяч гривень, в той час, як лічильник вітчизняного виробника при тих же технічних характеристиках обійдеться вам в 3-5 тисяч. Відчутна різниця, чи не так?

Основним доводом обленерго щодо неможливості встановлення лічильників для «зеленого» тарифу українського виробництва є їх низька якість. Лічильники виробництва Швейцарії або Чехії нібито більш якісні. Пропонуємо перевести увагу на термін служби і гарантійні зобов’язання виробників. І українські, і іноземні виробники пропонують прилади, термін служби яких знаходиться в межах 10-15 років.

Виникає закономірне питання: «Чи є сенс платити більше при однакових якісних і технічних характеристиках приладів?». Дійсно, немає сенсу. Підтримка вітчизняного виробника тільки розширює можливості виробництв і підвищує престиж альтернативної енергетики нашої країни. Крім того, кошти, що надходять від продажу українських лічильників, пускаються в оборот і покращують умови технічного обслуговування станцій.

Чи можна вибирати лічильник для «зеленого» тарифу, спираючись на здоровий глузд і особисті переваги, а не на рекомендації обленерго? Відповідь криється в постанові НКРЕКУ №170 від 27 лютого 2014 року. Третій розділ постанови містить конкретні вимоги до вимірювальних пристроїв:

1. Проведення розрахунків в дві сторони (облік виробленої та споживаної електрики).

2. Наявність системи віддаленого зчитування показань лічильника, яке проводиться за допомогою каналу зв’язку АСКОЕ.

3. Наявність інтерфейсу для передачі відомостей щодо обсягів продажів і напряму перетоку електрики.

4. Відповідність вимогам Обленерго і знаходження в Держреєстрі вимірювальних приладів України.

Якщо лічильник для «зеленого» тарифу повністю відповідає технічним вимогам, то громадянин сам має право вибирати виробника.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Увійти за допомогою: 
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.