Сонячні елементи на мильних бульбашках: розробка від МІТ

0
227


1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів6 балів7 балів8 балів9 балів10 балів ( Ще ніхто не проголосував!)

Сонячні елементи – це не тільки батареї, але є і більш дрібні екземпляри, як той, що був створений Массачусетським технологічним інститутом. Співробітники інституту розробили таку технологію, яка може розміщуватися на різних видах поверхонь –тканини, предметах з області електроніки, повітряних кулях і так далі.
Автори подібної панелі стверджують, що їх винахід – найтонше в даній області. Це істотно розширює сферу використання, а значить, сприяє «озеленення» енергетичної галузі.
Технологія ультратонкої сонячної панелі була створена за один технологічний процес, який проходить у спеціальній камері без доступу повітря, тобто вона вакуумна. Це не дає проникати всередину пилу та інших речовин. Там же є з панеллю і субстрат, який разом із захисним покриттям складається з парилена – гнучкого полімеру. Та частина, яка поглинає світло, виготовлена з дибутилфталат.
Тут слід згадати таку методику як «осадження випаровування». Саме за цим методом відбувається «зростання» панелі і субстрату. Такий фотоелемент виходить без застосування будь-яких хімічних розчинників сильної дії та інших явищ.
Створений прототип – це лише експеримент, який не має істотної ефективністю. Але при цьому він вже володіє деякими перевагами:
дуже легкий елемент;
найбільший коефіцієнт, що відображає співвідношення потужності і ваги.
Якщо говорити про конкретні показники, то можна відзначити таку різницю. Наприклад, звичайна сонячна батарея може генерувати 15 ватт на кг, а описувана технологія – 6 ват на г. Різниця колосальна.
Дослідники впевнені, що їх експеримент вдалий. Можна пробувати використовувати й інші матеріали для цих цілей, розшукуючи найбільш ефективне поєднання. В подальшому сонячний елемент малої товщини можна носити на одязі та інших нестандартних для нинішнього періоду речі, при цьому отримуючи певну користь з цього і не відчуваючи незручностей.
Щоб здивувати публіку, елемент був розміщений на мильній бульбашці, який від цього не лопнув.
Як і будь-яка новація, описаний проект вимагає перевірок і тестування, але в майбутньому, звичайно, в планах запустити комерційне виробництво.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Увійти за допомогою: 
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.