Структура плоских сонячних панелей

0
190


1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів6 балів7 балів8 балів9 балів10 балів (1 голос(-ів), середній бал: 9.00 з 10)

Всі сонячні панелі побудовані за одним і тим же принципом: “чорна” поверхня, призначена, щоб поглинати сонячне світло, генерувати тепло і передати його на теплоносій (гликоль), що циркулює в цій сонячній системі.

Основним компонентом будь-якої сонячної панелі є поглинач, від якого в значній мірі залежить ефективність колектора, а також довговічність його роботи, поглинач зазнає складних робочих умов – низьких і високих температур. Якість матеріалів і технології виробництва тут відіграють вирішальну роль.

Плоскі сонячні колектори  складається з таких основних елементів:

Абсорбер – складається з листа міді або алюмінієвих труб, або також  з труб виготовлених з міді або алюмінію. Поглинач покривають шаром, який поглинає сонячне випромінювання. Селективний шар має характеристику високого поглинання сонячного випромінювання (переважно від 90 до 95%), при низькому інфрачервоному випромінюванню (переважно 5 ÷ 10%). Поглинаючий шар може бути виготовлений на основі  чорного хрому, як в  сонячній панелі типу KS2000 SP / SLP або оксиду титану і кремнію. Поглиначі, які використовуються в сонячних панелях компаній Hewalex пропонуються в 3-х варіанти, як:

– мідь-мідь (мідний лист – мідні труби): KS2000 TP / KS2000 TLP і SP / SLP.

– алюміній-мідь, панелі типу KS2000 TP AC / TLP AC

– панелі типу алюміній-алюміній, панелі KS2000 TP Am / Am TLP

Трубопроводи – труби, які здійснюють  прийом тепла, яке  виділяється з абсорбера, можуть бути у вигляді паралельних трубок – так звана арфова система або форма обмотки (котушки). Система арфа використовується в сонячних панелях KS2000 в якості стандартного рішення для ефективної передачі тепла від абсорбера і при цьому  низького опору потоку. Тільки в панелей, виготовлених повністю з алюмінію алюмінієві труби виконані у вигляді меандру (панелі типу KS2000 TP Am / Am TLP) застосовують з технологічних причин. В порівнянні з арфовою системою  полегшується виготовлення панелей з меандровою системою – зменшується (з 18-ти до 2-х) кількість зварних з’єднувальних трубопроводів всередині збиральних труб сонячної панелі. У випадку з алюмінієм це важливо.

 

Корпус. Завдання – захищати панель від впливу зовнішніх чинників  і втрат тепла. Він виконує  дуже відповідальну роль завдяки його жорсткості, герметичності і механічній міцності, а також від нього залежить ефективность роботи і довговічність сонячної панелі. Корпус сонячних панелей KS2000 виготовляються з алюмінієвих профілів з можливістю їх малювання в сіро-коричневому кольорі (RAL 7022). В сонячних панелях з арфовими абсорберами теплоізоляція в нижній частині корпусу виконана з мінеральної вати товщиною 55 мм., а з меандровими абсорберами – 50 мм. Крім того, бічні стінки ізольовані за допомогою мінеральної вати товщиною 20 мм. Це забезпечує низькі втрати тепла в навколишнє середовище, в той час як ізоляція стійка до великих робочих температур.

Захисне скло – захищає колектор від втрати тепла і впливу зовнішніх умов. Скло, що використовується в сонячних колекторах спеціально адаптоване до механічних навантажень (падання снігу, вітер) та механічних ушкоджень  (тест  на ударостійкість сталевою кулькою вагою 150 г.). Необхідно також забезпечити максимально високу сонячну проникність (наприклад, найнижчий клас U1 має більше 90%) в сонячну панель, тому має знижений вміст заліза. Скло, що використовується в панелях компанії Hewalex має коефіцієнт пропускання на 91,6%. Є також захисне скло  для отримання ще більшої продуктивності, виготовлене з так званого AR антиблікового скла, яке має коефіцієнт пропускання близько 97%. Проте, вартість їх виготовлення, а також відсутність багаторічного досвіду в спостереженніі параметрів при  тривалій експлуатації сонячної панелі, на даний час обмежують  більш широке використання антиблікового скла.

Конструкція сонячної панелі  має значення для користувача, тому повинна зберігати високі технічні характеристики протягом усього періоду. Підтвердженням якості сонячної панелі  є її відповідність вимогам EN 12975, яка передбачає випробувальний цикл, що імітує її 20 років експлуатації. Протягом декількох років на європейському ринку в цій сфері існує сертифікат Solar Keymark, який надається тим сонячним панелям, які успішно пройшли незалежний науково-дослідний інститут з EN 12975 випробувань.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Увійти за допомогою: 
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.