У Харківській області буде побудована одна з найбільших альтернативних електростанцій з використанням сонячної енергії в Україні: вкладення коштів оцінюють в 50 мільйонів євро

0
160


1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів6 балів7 балів8 балів9 балів10 балів (1 голос(-ів), середній бал: 10.00 з 10)

Тривалі підготовчі плани спорудження чи не найбільшої українською сонячної електростанції (СЕС) (на 3-му місці по потужності) в районному центрі Первомайському на Харківщині підійшли до кінця підписанням меморандуму про виділення інвестицій.

інвестиції побудувати сонячної електростанціїУ ролі вкладника виступає китайське національне підприємство Сhіnа Масhіnеry Еngіnееrіng Соrроrаtіоn (CMEC), яке збирається побудувати 50 МВт електрогенеруючих потужностей.

Дана споруда являє собою першу СЕС «зеленого типу» в країні. Вона буде виробляти електроенергію відповідно до принципів приватно-державного партнерства. Для запуску електростанції міська рада виділяє ділянку землі, яка за площею займає сто гектарів, у володіння комунальному товариству «Першотравневі теплові мережі», що є одним із засновників проекту електростанції. Завдяки цьому дохід бюджету міста повинен збільшитися в два рази, що є безпрецедентною подією для регіональної економіки України.

Перспективи зведення електростанції з використанням енергії сонця в місті Первомайський на Харківщині обговорив голова Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження Сергій Савчук з першим заступником мера Первомайського Антоном Горіховим, торговим керівником машинобудівної проектувальної компанії з Китаю Лі Ксянхе і одним з керівників Інституту економіки природокористування та сталого розвитку в особі Станіслава Ігнатьєва.

Глава Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження розповів учасникам переговорів, що для масового поширення схожих проектів «зеленого характеру» за участю зарубіжних вкладників закладені основи для сприятливих умов на рівні законодавства. Разом з цим, спорудження даної сонячної електростанції в межах енергетичної незалежності стане основою для активних дій інших глав міських управлінь України.

Станіслав Ігнатьєв виступив з пропозицією презентувати цей проект для інвестицій на конференції «ВUІLD & ЕNЕRGY Khаrkіv Ехро 2018», яка повинна відбутися 29-30 березня цього року в місті Харків.

У числі тих, хто підписався під інвестиційним проектом виявилися китайське національне підприємство Сhіnа Масhіnеry Еngіnееrіng Соrроrаtіоn, мерія Первомайського, Інститут економіки природокористування та сталого розвитку, а також державне підприємство «ЦРЗІ».

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Увійти за допомогою: 
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.