В Херсонській області дуже відповідально підійшли до підготовки 30 га пасовищних земель до забудови СЕС

0
297


1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів6 балів7 балів8 балів9 балів10 балів (1 голос(-ів), середній бал: 10.00 з 10)

Нова сонячна електростанція потужністю 10 мегават має з’явитись  поблизу села Трифонівка. Під забудову місцева влада надала в оренду трохи більше 30 гектарів землі, що раніше виконувала функцію пасовища.

Куратор даного енергетичного проекту Сушко Андрій зазначив, що підготовчі роботи до майбутнього будівництва були вкрай трудоємкими, так як виділена ділянка була дуже схожа на болото. Він також звернув увагу, що доставка сюди будівельних матеріалів та обладнання стала можливою завдяки капітальному ремонту дороги силами їх компанії.

Земельна ділянка була взята в оренду строком на 25 років. Проект сонячної електростанції було придбано компанією ДТЕК у BETEN INGENIERIE SAS із Франції. Французькі партнери також взяли на себе перемовини з місцевою владою та проведення підготовчого етапу будівництва.

Попередні підрахунки показують, що даний проект обійдеться ДТЕК у понад 8 мільйонів євро. Трифонівська СЕС займатиме дуже вигідне положення та показуватиме, на думку експертів, гарні результати продуктивності. Спеціалісти визначили, що Херсонщина має високий рівень інсоляції, тому забудовник обрав саме таке розташування станції. Сонячна електростанція має бути запущена до кінця поточного року.

Організатори проекту повідомили, що понад місяць чекали сонячні панелі, що мали прибути до України з Китаю.

Встановлюватимуть їх на спеціальні конструкції з алюмінію, що занурюватимуться в ґрунт за допомогою спеціальної машини. Така концепція дозволить скоротити строки монтажу та запобігатиме появі іржі.

Сонячна електростанція у Трифонівці буде підключена до загальної мережі за допомогою стрингової системи. Наразі в Україні все частіше використовують дану систему, причому як у промислових масштабах, так і для приватних СЕС. Особливість цього методу полягає у підключенні ланцюгових інверторів, які здатні переробити електричний струм з малих ділянок. При цьому стрингові інвертори потребують менше фінансових затрат на обслуговування у порівнянні з центральними, а продуктивність мають рівнозначну. Слід зазначити, що в Китаї завдяки такій системі облаштували СЕС потужністю 1 гігават.

Трифонівська СЕС буде складатись з 37 тисяч сонячних панелей. На даний момент вже установлено близько 17 тисяч штук. Щоденно до цього числа додається від двохсот до тисячі нових панелей.

Компанія-забудовник частково використовує обладнання вітчизняного походження. Панелі та інвертори до цього списку не входять.

Під час зведення сонячної електростанції плодючий ґрунт буде надійно захищено геотекстилем та щебенем. Коли строк оренди завершиться, то всі захисні матеріали буде прибрано, а земля і надалі зможе використовуватись у сільськогосподарських цілях без втрати якісних характеристик.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Увійти за допомогою: 
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.