Україна та Європа: будівництво ТЕЦ, що працюють на біомасі

0
391


1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів6 балів7 балів8 балів9 балів10 балів ( Ще ніхто не проголосував!)

Сьогоднішня ситуація в Україні потребує розв’язання енергетичних проблем. Активно вивчається  потенціал біомаси, можливості співпраці з міжнародними організаціями в підвищенні енергоефективності підприємств. Кілька сучасних компаній вже встигли завоювати ринок альтернативних джерел палива та енергоефективності у вітчизняному просторі.

Напрямки використання біомаси в Україні та Європі

Європейці жваво пропагують комбіноване виробництво тепла та електроенергії. ТЕЦ використовує напрацьоване тепло, яке випускається при виробленні електроенергії, і, отже, підвищує ефективність процесу до більш, ніж 80%. Європейці використовують когенераційні системи у целюлозно-паперовій промисловості, для нафтопереробних та хімічних заводів, систем біоочищення. Біоелектроенергія використовується у виробничому секторі, або використовується для живлення електричних транспортних засобів.  або експортувати в сітці, потенційно для використання електричних транспортних засобів.

В Україні також практикується спалювання біомаси в котлах та когенераційних установках, отримання біогазу внаслідок анаеробного бродіння. В основному, отримана енергія спрямовується на користь аграрного сектору та промислових об’єктів. Будівництво ТЕЦ, які працюють на біовідходах, окупається вже за кілька років, особливо, якщо підприємство або ферма спроможні самостійно себе забезпечити сировиною. Тваринницькі ферми та цукрові заводи є найбільш активними замовниками біогазового устаткування.

biogaz_01

В напрямку енергоефективності України набуває популярності використання індивідуальних теплових пунктів (ІТП). Така підстанція складається з труб, насосів, теплообмінників і датчиків регулювання температури води в багатоквартирних будинках, робота яких залежить від змін погоди і загальної температури на вулиці, поза будинком. Така функціональна особливість техніки дозволяє економити до 30% палива.

Яке обладнання купують українці?

Нині наші співвітчизники можуть придбати біоустатковання на різний смак та ціновий еквівалент. Найбільше купують голландські, німецькі, датські біогазові установки. Найбільші постачальники в Україні пропонують споживачам те, що  найкраще відповідає запитам клієнта. Біоустановки обираються в залежності від сировинного фактору. Найскладніший процес переробки характерний для соняшникової лузги, соломи, силосу кукурудзи, курячого посліду.

У напрямку ІТП спільно з датсько-болгарськими партнерами в Україні споруджені більше сотні підстанцій у трьох містах: Черкасах, Вінниці та Полтаві. Зокрема, завдяки новітнім ТЕЦ ще з 2013 року опалюються житлові будинки та лікарні. За словами представників компанії «Про-Енерджі», нині готується до запуску новий масштабний проект переробки силос кукурудзи для великого агрохолдингу. Також у планах компанії, перевести «Київенерго» на нові біокотельні для здешевлення палива.

Стримуючі фактори та позитивні тенденції

Зрозуміємо, наскільки є важливими біоенергетичні проекти, але часто підприємства неохоче дивляться на перехід на біомасу через те, що ринок ще погано розвинений, немає впевненості в поставках сировини і його ціні. Одиниці бізнесменів та фермерів наважуються на вирощування власної біомаси з нуля.

Втім, не варто одразу засмучуватися. Порівняно з попередніми роками, в Україні зараз спостерігається «бум» енергоефективних проектів. Міжнародні організації ЄБРР, Світовий Банк, НЕФКО всіляко стимулюють наші муніципалітети встановлювати таке обладнання. Нині більше 30 міст в різних областях України проводять або планують проведення тендерів з облаштування підстанцій. Це важливий крок на шляху до заощадження енергії. В переході на альтернативні джерела спостерігається позитивна динаміка.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Увійти за допомогою: 
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.