Використання дронів для проведення дослідницьких робіт на фотоелектричних станціях

0
20


1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів6 балів7 балів8 балів9 балів10 балів ( Ще ніхто не проголосував!)

Державна політика, що передбачає запровадження нових програм задля стимулювання розвитку ВДЕ, спровокувала справжній бум зі зведення ФЕС. Зведення фотоелектричних станцій відбувається переважно компанією ЕРС (в перекладі з  англ. Engineering, procurement and construction – будівництво «під ключ»). Наразі популярності набирають будівельні роботи, що виконуються самотужки замовником або підрядчиком. Фотоелектричним станціям важливо забезпечити належний рівень сервісу та якісне обслуговування.

Телевізійна зйомка сонячних панелей та супутнього устаткування наразі являється найбільш поширеним способом обслуговування. Завдяки такій зйомці можна створити теплові зображення, які спеціалісту дозволять зробити висновок щодо правильності функціонування ФЕС.

обстеження ФЕС тепловізоромОкрім того, фотоелектричні станції можуть обстежуватись тепловізорами. Таке дослідження проводиться в ручному режимі. Оператор має обійти всю станцію, аби обстежити кожну сонячну панель фіксуючим пристроєм. Далі проводиться аналітична робота відносно отриманих зображень і виноситься висновок у формі звіту, що визначає задовільну роботу ФЕС чи наявність якихось сервісних випадків.

На даний момент в нашій країні обслуговування ФЕС стає все більш затребуваним, навіть з’являються компанії, що займаються лише сервісними питаннями. Та деякі компанії у тандемі с замовниками, прагнучи заощадити незначну частину грошей, нівелюють необхідність планових дослідницьких робіт. Це призводить до ще більших затрат, коли ФЕС виходить з ладу і потребує серйозного ремонту. Раніше ми вже писали що треба робити, коли панель вийшла з ладу .

Як проводить дослідження за допомогою дронів?

Дрони – це безпілотні літаючі пристрої, що можуть керуватись через Bluetooth. Наразі дрони залучають до обстеження ФЕС, так як аеротеплозйомка цими пристроями є більш безпечною у порівнянні з обстеженням в ручному режимі (виключається вірогідність ураження струмом). Окрім того, дрони проводять зйомку за меншу кількість часу та показують більшу ефективність, а інколи – економлять кошти, бо обстеження ФЕС в такому форматі коштує дешевше.

Щоб скласти повноцінний звіт для фотоелектричної станції потужністю 1 мегават, дрону знадобиться лише 1 робочий день. Локалізація недоліків виявляється впродовж кількох хвилин. Обстеження дронами станції в 200 мегават можна провести за шість годин.

Безпілотні пристрої можуть використовувати:

 • сервісно-обслуговуючі фірми (з метою здійснення планового обстеження, проведення аналітичної роботи для пошуку недоліків в роботі ФЕС, під час прийняття станції в роботу від замовника);
 • генеральні підрядники у момент передачі об’єкта замовнику або прийому роботи підрядника;
 • замовники з метою прийому роботи підрядника або при обслуговуванні.

Щоб організувати обстеження з залученням дронів правильно та безпечно слід взяти до уваги наступні рекомендації:

 1. Для початку слід перевірити, чи можна використовувати дрони на установленій місцевості. Насамперед, необхідно проаналізувати найближчі до ФЕС об’єкти. Якщо поблизу є аеропорт, військова база, комерційний об’єкт, то політ можливий лише за умови попереднього узгодження.
 2. Необхідно спланувати схему польоту дрона через програмне забезпечення.
 3. Обов’язково слід спланувати висоту, на яку дрон має піднятись.
 4. Особливу увагу треба приділити виконанню техніки безпеки.
 5. Для проведення планових обстежень необхідно обрати задовільні погодні умови.
 6. Слід уникати відблисків від ФЕМ – це може призвести до помилок у трактуванні зображень.
 7. Важливо не перевищувати швидкість польоту, бо зображення вийдуть розмитими.
 8. Перевірку якості зйомки необхідно проводити одразу на об’єкті.

Новітній метод обслуговування із залученням дронів значно розширює можливості та економить час. Окрім того, такі показники як швидкість і якість обслуговування значно підвищуються. Найбільш актуальним цей спосіб є для великих промислових ФЕС, так як інші методи досліджень таких масштабів можуть зайняти декілька тижнів. Наразі ще точно невідомо, чи набудуть в нашій державі дрони широкого вжитку, але дуже хочеться сподіватись, що це трапиться найближчим часом. Наразі команда «Енергія Природи – зелений тариф» вже проводить дані дослідження ФЕС із залученням дронів. Більш докладно можна дізнатись за посиланням https://www.facebook.com/zeleniy.tarif/.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Увійти за допомогою: 
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.