Чорнобильська атомна електростанція більше не використовує природний газ та значно економить кошти на даному нововведенні

0
134


1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів6 балів7 балів8 балів9 балів10 балів ( Ще ніхто не проголосував!)

ЧАЕС наразі перестала використовувати природний газ для задоволення своїх енергетичних потреб. Заміною стала електроенергія, що допомогла відмовитись від централізованого постачання тепла. Такі нововведення у функціонуванні атомної електростанції допомогли заощадити близько шести мільйонів гривень за місяць. Таким чином, протягом опалювального сезону поточного року Чорнобильська АЕС зекономила значні кошти.

Загалом станція у зоні відчудження налічує більше 120 функціонуючих будівель, які потребують обігріву. Котельня Чорнобильської АЕС, що працює на природньому газі, останні роки показувала невисокі результати продуктивності, адже ціна на газ невпинно зростала, а виробництво тепла знижувалося.

Порівняльний аналіз, що враховував фінансові затрати на вироблення і постачання тепла до споживача, показав недоречність такого шляху та його надмірну витратність. Альтернативою, яка дозволяє значно економити кошти без погіршення умов роботи персоналу, стало використання окремих джерел електричного опалення приміщень та накопичувальних приладів. Ті будівлі, які не передбачають постійне знаходження у них персоналу, отримали місцеві обігріваючі прилади, що вводяться в експлуатацію за необхідності. Трубопроводи, що сполучають приміщення між собою, отримують теплову енергію від кабельної системи обігріву.

На даний момент більше 30 споруд мають автономні вузли обігріву, які гарантують безперебійну роботу технологічних систем та економлять при цьому значні фінансові кошти. Наразі робота газової котельні Чорнобильської АЕС припинена. Вона переведена до резерву станції.

 

 

Нововведення дозволяють не лише значно заощадити кошти бюджету та зробити крок назустріч енергонезалежності, але й забезпечити функціонування блоків ЧАЕС та об’єкту «Укриття».

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Увійти за допомогою: 
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.